2016

20162015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

EN İYİ FİLM

elle
1. Manchester by the Sea
– 8 adaylık, 4 ödül –
2. La La Land
– 11 adaylık, 4 ödül –
3. Arrival
– 9 adaylık, 2 ödül –
4. Moonlight
– 9 adaylık, 0 ödül –
5. Elle
– 3 adaylık, 1 ödül –
ahgassi_ver2 american_honey sing_street
6. The Handmaiden
– 4 adaylık, 0 ödül –
7. The Salesman
– 3 adaylık, 0 ödül –
8. American Honey
– 6 adaylık, 0 ödül –
9. Toni Erdmann
– 4 adaylık, 0 ödül –
10. Sing Street
– 1 adaylık, 0 ödül –

EN İYİ YÖNETMEN

'La La Land' Press Activities - 73rd Venice Film Festival director Denis Villeneuve
ANDREA ARNOLD
American Honey
DAMIEN CHAZELLE
La La Land
winner
BARRY JENKINS
Moonlight
KENNETH LONERGAN
Manchester by the Sea
DENIS VILLENEUVE
Arrival
runnerup

EN İYİ ERKEK OYUNCU

gosling
CASEY AFFLECK
Manchester by the Sea
winner
RYAN GOSLING
La La Land
JAKE GYLLENHAAL
Nocturnal Animals
runnerup
SHAHAB HOSSEINI
The Salesman
PETER SIMONISCHEK
Toni Erdmann

EN İYİ KADIN OYUNCU

huppert portman stone
REBECCA HALL
Christine
ISABELLE HUPPERT
Elle
winner
SANDRA HÜLLER
Toni Erdmann
NATALIE PORTMAN
Jackie
runnerup
EMMA STONE
La La Land

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

ali Ralph Fiennes as "Harry" and Tilda Swinton as "Marianne" in A BIGGER SPLASH. Photo courtesy of Jack English. © 2016 Twentieth Century Fox Film Corporation All Rights Reserved
MAHERSHALA ALI
Moonlight
RALPH FIENNES
A Bigger Splash
runnerup
LUCAS HEDGES
Manchester by the Sea
SHIA LABEOUF
American Honey
MICHAEL SHANNON
Nocturnal Animals
winner

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

harris williams
VIOLA DAVIS
Fences
winner
NAOMIE HARRIS
Moonlight
RILEY KEOUGH
American Honey
NICOLE KIDMAN
Lion
MICHELLE WILLIAMS
Manchester by the Sea
runnerup

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

CAPTAIN FANTASTIC
Matt Ross
LA LA LAND
Damien Chazelle
MANCHESTER BY THE SEA
Kenneth Lonergan
winner
THE SALESMAN
Asghar Farhadi
runnerup
TONI ERDMANN
Maren Ade

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

elle ahgassi_ver2
ARRIVAL
Eric Heisserer
winner
ELLE
David Birke
THE HANDMAIDEN
Jong Seo-kyeong, Park Chan-wook
runnerup
MOONLIGHT
Barry Jenkins, Tarell Alvin McCraney
NOCTURNAL ANIMALS
Tom Ford

EN İYİ TOPLU PERFORMANS

american_honey A Bigger Splash
AMERICAN HONEY A BIGGER SPLASH CAPTAIN FANTASTIC
runnerup
MANCHESTER BY THE SEA
winner
MOONLIGHT

EN İYİ KURGU

american_honey arrival La La Land
AMERICAN HONEY
Joe Bini
ARRIVAL
Joe Walker
runnerup
LA LA LAND
Tom Cross
winner
MANCHESTER BY THE SEA
Jennifer Lame
MOONLIGHT
Joi McMillon, Nat Sanders

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

arrival La La Land Neon Demon
ARRIVAL
Bradford Young
LA LA LAND
Linus Sandgren
runnerup
MOONLIGHT
James Laxton
THE NEON DEMON
Natasha Braier
winner
NOCTURNAL ANIMALS
Seamus McGarvey

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

arrival fantastic_beasts_and_where_to_find_them_ver4 hail_caesar ahgassi_ver2 La La Land
ARRIVAL
Patrice Vermette, Paul Hotte
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM
Stuart Craig, Anna Pinnock
HAIL, CAESAR!
Jess Gonchor, Nancy Haigh
THE HANDMAIDEN
Ryu Seong-hie
runnerup
LA LA LAND
David Wasco, Sandy Reynolds-Wasco
winner

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

fantastic_beasts_and_where_to_find_them_ver4 florence_foster_jenkins ahgassi_ver2 La La Land
FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM
Colleen Atwood
FLORENCE FOSTER JENKINS
Consolata Boyle
THE HANDMAIDEN
Jo Sang-gyeong
runnerup
JACKIE
Madeline Fontaine
winner
LA LA LAND
Mary Zophres
runnerup

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ

arrival La La Land
ARRIVAL
Jóhann Jóhannsson
JACKIE
Mica Levi
LA LA LAND
Justin Hurwitz
winner
MOONLIGHT
Nicholas Britell
NOCTURNAL ANIMALS
Abel Korzeniowski
runnerup

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

deadpool_ver4 florence_foster_jenkins Neon Demon
DEADPOOL FLORENCE FOSTER JENKINS JACKIE
runnerup

THE NEON DEMON
winner
STAR TREK BEYOND

EN İYİ SES

arrival La La Land rogue_one_a_star_wars_story_ver5
ARRIVAL
winner
DEEPWATER HORIZON HACKSAW RIDGE LA LA LAND
runnerup
ROGUE ONE: A STAR WARS STORY

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

arrival deadpool_ver4 doctor_strange_ver3 rogue_one_a_star_wars_story_ver5
ARRIVAL DEADPOOL DOCTOR STRANGE
winner
THE JUNGLE BOOK ROGUE ONE: A STAR WARS STORY
runnerup

EN İYİ YERLİ FİLM

BASKIN İFTARLIK GAZOZ KALANDAR SOĞUĞU
winner
RÜZGARDA SALINAN NİLÜFER TEREDDÜT
runnerup

EN İYİ İLK FİLM

ten_cloverfield_lane deadpool_ver4 kubo_and_the_two_strings swiss_army_man
10 CLOVERFIELD LANE
Dan Trachtenberg
DEADPOOL
Tim Miller
runnerup
KUBO AND THE TWO STRINGS
Travis Knight
SWISS ARMY MAN
Dan Kwan, Daniel Scheinert
THE WITCH
Robert Eggers
winner

EN İYİ ANİMASYON

kubo_and_the_two_strings the-red-turtle sausage_party
KUBO AND THE TWO STRINGS
winner
MOANA THE RED TURTLE SAUSAGE PARTY ZOOTOPIA
runnerup

EN İYİ BELGESEL

13th-poster
13TH CAMERA PERSON FIRE AT SEA
runnerup
FRANCOFONIA O.J.: MADE IN AMERICA
winner

EN KÖTÜ FİLM

ASSASSIN’S CREED BATMAN V. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE
runnerup
FIFTY SHADES OF BLACK KOLPAÇİNO 3. DEVRE
winner
SUICIDE SQUAD
Sinema Bloggerları Ödülleri Frontier Theme