2011

2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011

EN İYİ FİLM

nader_and_simin_ver9 artist hugo tree_of_life 197884
1. A Separation 2. The Artist 3. Hugo 4. The Tree of Life 5. Bir Zamanlar Anadolu’da
drive midnight_in_paris girl_with_the_dragon_tattoo tinker_tailor_soldier_spy We-Need-To-Talk-About-Kevin
6. Drive 7. Midnight in Paris 8. The Girl with the Dragon Tattoo 9. Tinker Tailor Soldier Spy 10. We Need to Talk About Kevin

EN İYİ YÖNETMEN

scorsese malick
MARTIN SCORSESE
Hugo
winner
TERRENCE MALICK
The Tree of Life
runnerup

EN İYİ ERKEK OYUNCU

dujardin shannon1
JEAN DUJARDIN
The Artist
winner
MICHAEL SHANNON
Take Shelter
runnerup

EN İYİ KADIN OYUNCU

Williams meryl-streep-margaret-thatcher-the-iron-lady-01
MICHELLE WILLIAMS
My Week with Marilyn
winner
MERYL STREEP
The Iron Lady
runnerup

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

christopher_plummer_sag_winners nolte
CHRISTOPHER PLUMMER
Beginners
winner
NICK NOLTE
Warrior
runnerup

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

chastain fhd011THP_Octavia_Spencer_015
JESSICA CHASTAIN
The Help
winner
OCTAVIA SPENCER
The Help
runnerup

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

midnight_in_paris nader_and_simin_ver9
MIDNIGHT IN PARIS
Woody Allen
winner
A SEPARATION
Asghar Farhadi
runnerup

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

tinker_tailor_soldier_spy hugo
TINKER TAILOR SOLDIER SPY
Bridget O’Connor ve Peter Straughan
winner
HUGO
John Logan
runnerup

EN İYİ TOPLU PERFORMANS

help nader_and_simin_ver9
THE HELP
winner
A SEPARATION
runnerup

EN İYİ KURGU

girl_with_the_dragon_tattoo hugo
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO
Kirk Baxter ve Angus Wall
winner
HUGO
Thelma Schoonmaker
runnerup

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

tree_of_life hugo
THE TREE OF LIFE
Emmanuel Lubezki
winner
HUGO
Robert Richardson
runnerup

EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI

hugo artist
HUGO
Dante Ferretti ve Francesca Lo Schiavo
winner
THE ARTIST
Robert Gould ve Laurence Bennett
runnerup

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

artist hugo
THE ARTIST
Michael Wilkinson
winner
HUGO
Sandy Powell
runnerup

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ

artist tinker_tailor_soldier_spy
THE ARTIST
Ludovic Bource
winner
TINKER TAILOR SOLDIER SPY
Alberto Iglesias
runnerup

EN İYİ MAKYAJ & SAÇ TASARIMI

iron_lady harry_potter_and_the_deathly_hallows_part_two
THE IRON LADY
winner
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS: PART II
runnerup

EN İYİ SES

hugo drive
HUGO
winner
DRIVE
runnerup

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

rise_of_the_planet_of_the_apes__ver3 hugo
RISE OF THE PLANET OF THE APES
winner
HUGO
runnerup

EN İYİ YERLİ FİLM

197884
BİR ZAMANLAR ANADOLU’DA
winner

EN İYİ İLK FİLM

tyrannosaur another_earth
TYRANNOSAUR
Paddy Considine
winner
ANOTHER EARTH
Mike Cahill
runnerup

EN İYİ ANİMASYON

rango_ver2 chico_and_rita
RANGO
winner
CHICO & RITA
runnerup

EN İYİ BELGESEL

Pina_poster undefeated
PINA
winner
UNDEFEATED
runnerup
Sinema Bloggerları Ödülleri Frontier Theme